Sizi Arayalım

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Finansçı Sigorta tarafından kullanılmasını kabul ediyorum

Haberler

Kefalet Senedi Nedir?

İş anlaşmanıza uygun olarak yükümlülüklerinizi tamamlayacağınızı müşterilerinize garanti edin. Adınıza düzenlenmiş bir kefalet senedi ile müşterileriniz sizin sözleşme şartlarına uygun olarak tüm yükümlülüklerinizi tamamlayacağınızı bilir. Kefalet sigortası hizmetimizden faydalandığınızda bağımsız bir garantör olarak üçüncü taraflara karşı yükümlülükleriniz için garanti veriyoruz. Küresel çapta bir sigorta şirketinin parçası olarak, kefalet sigortası tahtında düzenlediğimiz kefalet senetleri bankalar tarafından düzenlenen teminat mektupları ile aynı ölçüde kabul görüyor. Buna ek olarak sizlere bankalara kıyasla ihtiyaçlarınız için çok daha esnek çözümler sunabiliyoruz.

Kefalet senetlerinizi "ilk talepte kayıtsız-şartsız ödeme taahhüdü içeren, bağımsız talep garantisi (demand guarantee)" niteliğinde veya bankaların düzenlemeyi tercih etmedikleri "şartlı ödeme taahhüdü içeren, sözleşmeye bağımlı, kefalet (suretyship guarantee)" niteliğinde de düzenleyebilmekteyiz.

Ayrıca 5 Aralık 2017 tarih ve 30261 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan torba kanun ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nda ( KİK) değişiklik yapılmıştır. Yapılan bu değişik ile, 4734 KİK’e göre yapılan ihaleler için de sigorta şirketlerinin düzenleyeceği Kefalet Senetlerinin teminat olarak kabul edilmektedir.

Bu hali ile Euler Hermes tarafından sunulan Kefalet Sigortası, yurt içinde 4734 Sayılı KİK kapsamında kamu kuruluşlarına ve özel kuruluşlara, yurtdışına özel ve kamu kuruluşlarına hitaben düzenlenebilmektedir.

Paylaş:

Finansal Stratejiler ve Üstün Hizmetler Sunuyoruz

En iyi teklif ve uzman yönetim için bizlere ulaşabilirsiniz, deneyimli kadromuz ile sizlere hızla ekibimiz tam teklifi sunuyor olacaktır, geleceğe güvenle ve Finansçı Sigorta ile..